Želim kampirati u Hrvatskoj. Da li moram nužno boraviti u registriranom kampu?
U Hrvatskoj je kažnjivo i nije dopušteno kampiranje na slobodnim prostorima izvan registriranih kampova. Hrvatska obiluje kampovima različitih kategorija, ali i kamp odmorišta – čak i ispred ulaza u sam kamp.
Trebam prenočište na putu do željene destinacije. Koja je alternativa boravku u kampu?
Ako tražite smještaj za jednu noć, u Hrvatskoj ćete pronaći brojna
kamp odmorišta. Osim parcela za smještaj kampera ili kamp prikolica, kamp odmorišta raspolažu sanitarnim čvorovima i prostorom za pražnjenje prijenosnih kemijskih zahoda. Nude komfor boravku za jednu noć uz pristupačne cijene.
Da li je nužno rezervirati smještaj u kampu u kojem želim boraviti?
U kampu možete boraviti i bez prethodne rezervacije, ali svakako preporučamo rezervaciju smještaja u željenom kampu. Kako bi izbjegli neugodne situacije pri dolasku u kamp, rezervirajte svoju parcelu, mobilnu kućicu ili glamping šator na AdriaCamps stranicama i osigurajte bezbrižan odmor.
Postoje li pravila ponašanja u kampu?
Naravno. Svaki kamp posjeduje vlastiti kućni red i pravila ponašanja tijekom boravka.
Koje smještajne jedinice u kampu mogu odabrati za svoj godišnji odmor?
Ako želite boraviti u vlastitom šatoru, kamperu ili kamp prikolici, za vas su idealne parcele kampova. Različite opremljenosti i infrastrukture, parcele možete rezervirati prema različitim kategorijama. Sviđa vam se boravak u prirodi, ali nemate vlastitu prikolicu – naša je preporuka boravak u mobilnim kućicama ili glamping šatorima – moderno opemljenim smještajnim jedinicima koje su sve zastupljenije u kampovima diljem Hrvatske.
Kakve sadržaje kampovi nude?
Ovisno o kampu i kategoriji kojoj pripada, kampovi nude različite sadržaje svojim gostima. Osnovni sadržaji svih kampova su opremljeni sanitarni čvorovi, uređene plaže, restorani i sportski sadržaji.
Da li se plaćaju animacijske aktivnosti u kampu?
Ne, animacijske aktivnosti su za goste kampa u pravilu besplatne. Animacijski tim organizira sportske, zabavne i kreativne radionice za djecu i odrasle od lipnja do rujna, iako su u pojedinim kampovima animacijske aktivnosti dostupne tijekom cijelog perioda otvorenosti kampa.
Jesu li kampovi udaljeni od plaža?
Kampovi koji se nalaze na obali većinom su smješteni direktno na moru. Unutar kampa pronaći ćete uređene plaže: popločena, kamenita, šljunčana ili pješčana.
Da li kampovi imaju priključak na internet?
Iako kampovi garantiraju bijeg od svakodnevice, od jedne sitnice nećete morati pobjeći. Danas većina kampova svojim gostima osigurava priključak na internet. Neki kampovi su kompletno prekriveni WiFi internetom, drugi imaju WiFi samo na pojedinim lokacijama unutar kampa (pojedinim parcelama ili mobilnim kućicama), dok treći osiguravaju internet priključak na recepciji ili pak korištenje internet kutka unutar kampa. Internet priključak u kampovima može biti uz nadoplatu, iako većina kampova teži svojim gostima pružiti besplatan WiFi.
Postoje li važni telefonski brojevi u Hrvatskoj koje trebam znati?
Kao i u drugim državama svijeta, i za Hrvatsku postoje telefonski brojevi koje je prilikom boravka u njoj dobro znati:
- 112 (+385 112) je jedinstveni broj za hitne službe koji se koristi u Hrvatskoj. Dostupan je iz svih javnih telefonskih mreža bez naknade, u bilo koje doba dana ili noći. Ovo je broj koji obuhvaća službe hitne medicinske pomoći, vatrogasaca, policije, gorske službe spašavanja, hitne veterinarske pomoći, pomoći drugih službi i operativnih snaga zaštite i spašavanja.
- 192 (+385 192) Policija
- 193 (+385 193) Vatrogasci
- 194 (+385 194) Hitna pomoć
- 1987 (+385 1 1987) Pomoć na cesti
- 195 (+385 1 195) Nacionalna središnjica za spašavanje i traganje na moru
- 11888 (+385 1 11888) Informacije o mjesnim i međugradskim telefonskim brojevima
- 11802 (+385 1 11802) Informacije o međunarodnim telefonskim brojevima
- 060 520 520 (+385 60 520 520) Vremenska prognoza i stanje na cestama
Ako zovete sa inozemstva ili mobitela sa inozemnim brojem, obavezno unesite predbroj za Hrvatsku +385, kao što je navedeno u gornjoj listi.
Jedinstven pozivni broj turističkih informacija za cijelu Hrvatsku je 062 999 999. Za pozive iz inozemstva birajte +385 62 999 999. Usluga informacija dostupna je na hrvatskom, engleskom, njemačkom i talijanskom jeziku.
Je li voda iz slavine u Hrvatskoj pitka ili je potrebno kupovati vodu u bocama?
Nema potrebe za kupnjom vode u bocama. Voda iz slavine je pitka u cijeloj Hrvatskoj.
Da li je za rezervaciju smještajne jedinice unutar kampa potrebna akontacija?
Ovisno o kampu. Većina kampova traži akontaciju prilikom rezervacije. Sve informacije o načinu rezervacije, plaćanju akontacije, korištenju kreditnih kartica pročitajte na stranici
Kako rezervirati?Da li u kampovima postoji ambulanta?
Ako se ambulanta ne nalazi u samom kampu, udaljena je od njega nekoliko kilometara. Točnu informaciju da li se u kampu nalazi ambulanta možete pronaći na stranici kampa za koji ste zainteresirani.
Osoba sam s invaliditetom. Da li su smještajne jedinice i sadržaj kampa prilagođene za mene?
Većina kampova je prilagođena osobama s invaliditetom. Prilaz plaži, sanitarni čvorovi, ulaz na recepciju i restoran, ulaz u bazen osnovne su karakteristike kampa koji je prilagođen osobi s invaliditetom. Točnu informaciju da li je kamp prilagođen osobama s invaliditetom pronađite na stranicama kampa. Smještajne jedinice, kao što su mobilne kućice, zbog ograničenosti prostora unutar njih nisu prilagođene osobama s invaliditetom. Naravno, postoje i kampovi čije mobilne kućice su potpuno prilagođene osobama s invaliditetom – mobilne kućice
Camping Stobreč Split.
Kome je dozvoljen ulaz u naturistički kamp? Da li, ukoliko nemam partnera, smijem boraviti sam u naturističkom kampu?
Ulaz u
naturističke kampove dozvoljen je svima koji žele uživati u spoju prirode s naturizmom, a da pritom posjeduju članski iskaznicu INF-a ili nekog drugog naturističkog udruženja. Obitelji koje ne posjeduju INF člansku karticu su također dobrodošle. Samcima nije dozvoljen ulaz u naturističke kampove ukoliko ne posjeduju INF člansku karticu.
Želim boraviti u tekstilnom kampu, ali uživati u naturizmu na plaži. Nemam INF članstvo, da li se može prakticirati naturizam van kampa?
Osim naturističkih kampova, u Hrvatskoj postoje brojni kombinirani kampovi koji se sastoje od tekstilnog i naturističkog dijela kampa. Uz kombinirane kampove, duž jadranske obale pronaći ćete i tekstilne kampove koji svojim gostima nude naturističke, osamljene plaže. U našoj tražilici možete pronaći kamp prema vlastitim željama.
Već sam boravio u kampu koji želim rezervirati. Da li mogu rezervirati točan broj parcele ili mobilne kućice?
Nismo u mogućnosti rezervirati željeni broj parcele i mobilne kućice. Vašu želju o broju parcele ili mobilne kućice ćemo vrlo rado prilikom rezervacije napomenuti, kako bi se o tome, ovisno o raspoloživosti, vodilo računa. Broj parcele ili mobilne kućice u kojoj ćete biti smješteni dobiti ćete na recepciji prilikom dolaska u kamp.
Ako nam ne svidi lokacija parcele rezervirana za nas, možemo li odabrati drugu?
Ako vam se parcela ili mobilna kućica ne svidi, javite se na recepciju kampa. Ovisno o raspoloživosti u kampu, recepcija će se potruditi pronaći parcelu ili mobilnu kućicu kojom ćete biti zadovoljni, vodeći računa da pritom dobijete kategoriju parcele ili mobilne kućice koju ste rezervirali.
Rezervirao sam online. Kako znam da je rezervacija potvrđena?
Nakon provedene rezervacije i unosa osobnih podataka, na vaš email ćete dobiti potvrdu rezervacije sa svim uvjetima, politikom otkazivanja i popratnim informacijama o rezerviranom kampu. Ako iz nekog razloga ne dobijete potvrdu,
kontaktirajte naš call centar, vrlo rado ćemo vam istu proslijediti.
Kojom valutom mogu plaćati tijekom boravka u Hrvatskoj?
Pošto Hrvatska još uvijek nije u Eurozoni, sve usluge i proizvode nužno je plaćati u domaćoj valuti – kuni. Dnevni tečaj kune u odnosu na euro provjerite na stranicama
Hrvatske narodne banke.
Zanima me kamp koji se nalazi na otoku. Kako mogu doći do njega?
Odličan izbor! Hrvatski otoci su bogati kampovima – mali, tekstilni, naturistički, kombinirani. Povezanost otoka s kopnom je odlična, naročito u visokoj sezoni. Pojedini otoci, kao što su Krk, Pag, Vir, Murter i Čiovo, s kopnom su spojeni mostom. Do ostalih otoka možete stići redovitom trajektnom linijom, a informacije o redu plovidbe pronađite na stranicama
Jadrolinije.
Koji su dokumenti potrebni za prijavu na recepciji kampa?
Po dolasku u kamp potrebno se prijaviti na recepciji kampa sa važećom osobnom iskaznicom ili putovnicom, kako bi se upisali u Knjigu gostiju i kako bi se prijavio vaš boravak u kampu. Dokumenti se vraćaju na dan odlaska iz kampa ili kada gost podmiri račun za pružene usluge.
Nismo stigli na vrijeme u kamp. Da li je dozvoljen ulazak automobilom tijekom noći?
Ovisi o kampu koji ste rezervirali. U većini kampova, od 22:00 do 07:00 nastupa razdoblje mira. Po dolasku se javite na recepciju kampa i s recepcijom provjerite mogućnost ulaska u kamp. Veći dio kampova dozvoljava ulazak u kamp gostima koji su rezervirali mobilnu kućicu, dok gosti s kamp prikolicom ili kamperom imaju mogućnost noćenja na kamp parkingu ispred kampa.
Želimo ljetovati s prijateljima na dvije parcele. Možemo li rezervirati parcele jednu do druge?
Nismo u mogućnosti rezervirati parcele jednu do druge. Vašu želju o blizini parcela vrlo rado ćemo prilikom rezervacije napomenuti, kako bi se o tome, ovisno o raspoloživosti, vodilo računa. Broj parcele na kojoj ćete biti smješteni dobiti ćete na recepciji prilikom dolaska u kamp. Isti uvjeti vrijede i za mobilne kućice.
Odabrao sam mobilnu kućicu za svoj godišnji odmor. Što trebam ponijeti sa sobom?
Mobilne kućice u većini kampova opremljene su priborom za kuhanje i jelo. Pojedine imaju mikrovalnu, kuhalo za vodu, kafe aparat i perilicu posuđa. Točan inventar pojedine mobilne kućice pronaći ćete na stranici mobilnih kućica željenog kampa. U svim mobilnim kućicama osigurana je posteljina i ručnici za sve goste – besplatno ili uz nadoplatu.
Da li je dozvoljeno roštiljati na parceli ili terasi mobilne kućice?
U kampovima nije dozvoljeno paliti vatru te je roštiljanje dopušteno isključivo ako se radi o roštilju na plin ili struju. Ako želite roštiljati s ugljenom, pojedini kampovi dozvoljavaju roštiljanje na fiksnim kaminima postavljenim na parcelama ili u zonama za roštiljanje – namjenjenim za korištenje svim gostima kampa.